Holistyczne podejście agencji marketingowej

Najważniejszą rzeczą na początku wyznaczania działań marketingowych jest dokładne sprecyzowanie celu.

Wszystko zaczyna się od chęci rozpromowania swojej marki w Internecie. Pragniemy znaleźć się w czołówce firm dowodzących w swojej branży, jednak z różnych powodów jest to czasami dla nas nieosiągalne. Powodów może być wiele, jedne związane będą z brakiem czasu na ożywienie sprzedaży i brakiem systematycznych działań, inne zaś dotyczyć będą błędnie opracowanych strategii marketingowych, które nie przynoszą zamierzonych efektów. Zachodząc w głowę często szukamy odpowiedzi w schematycznych artykułach. Czy są one oby na pewno pomocne?

Niezwykle istotną rzeczą na początku wyznaczania działań jest dokładne sprecyzowanie swoich oczekiwań, stworzenie wizji produktu oraz dopasowanie do grupy docelowej. Może to znacznie zwiększyć nasze szanse na spełnienie zamierzonego celu sprzedażowego.
Czasami zaczynają pojawiać się problemy, związane z poprawnym dopasowaniem ścieżki komunikacji do ich odbiorców, biorąc pod uwagę również zróżnicowanie produktów. Trzeba dobrać odpowiednie narzędzia i techniki, abyśmy mogli wpłynąć na zachowanie użytkowników. Zachęcić ich do zapoznania się z tym co oferujemy, wzbudzić potrzebę posiadania i tym sposobem zachęcić do kupna bezpośrednio z naszej strony internetowej.
Najrozsądniejszym wyjściem jest znalezienie firmy marketingowej, która oferuje spersonalizowane konsultacje, a eksperci przeanalizują z jakim konkretnym problemem boryka się Twoja firma. Dopiero dogłębna analiza pomaga dostarczyć nam informacji odnośnie użytkowości Twojej witryny. Po wyciągnięciu i przedstawieniu wniosków, możemy zasugerować gotowe rozwiązania, a tylko od Ciebie zależy czy z nich skorzystasz.

Niewątpliwą zaletą wyboru agencji jest po prostu rozbudowana gałąź komunikacji z Twoimi przyszłymi Klientami (blogi, poczta elektroniczna, media społecznościowe i inne). Te wszystkie działania, aby znacznie szybciej i efektywniej docierały do potencjalnej grupy docelowej, muszą być koncepcyjne połączone i stanowiły harmonijną całość. Właśnie dlatego marketing holistyczny to świeża i bardzo skuteczne podejście do działania w branży sprzedażowej. Zawartość strony internetowej – jej cały content wraz z pojawiającymi się coraz to nowszymi wpisami na blogu, postami w mediach społecznościowych, newsletterami, reklamami czy materiałami muszą pozostać utrzymane w określonej konwencji i korespondować z pozostałymi. Wszystkie działania muszą być dobierane z rozwagą, marketing holistyczny to nie tylko pościg za nowymi klientami, ale również działania na rzecz utrzymania starych.

Przez to, że potrafimy przewidywać zachowania użytkowników, wiemy, że
dziś klient chce korzystać z produktów i usług tych firm, które zaspokajają jego potrzeby i dbają o swój wizerunek – tym samym budując zaufanie.

Kamila Glinkowska

Kamila to Sales Manager w Elevation Group. Kocha pomagać Klientom w ich marketingowej podróży.

Linkedin